Tayfa

Kod Gemisi'nin tayfası.

Destan Sarpkaya
Hayatın her alanında verimliliğin esas olması gerektiğine inanan Destan, yeni teknolojileri takip edip sürekli en verimli olanı seçip uygulamaya çalışır. Boş zamanlarında hobi olarak kod yazar ancak bu durumu “iş” olarak algılayan çevresinden “sürekli çalışıyorsun” diye eleştiri alır. Eskimiş teknolojileri kimse sevmez ama Destan daha bi’ sevmez.
Zafer Çakmak
Kod Gemisi’nde sistem yönetimi işlerinin yanında PHP ve Ruby on Rails ile web geliştirme işleri yapan Zafer sürüm yönetimi, yazılım yaşam süreçleri, test güdümlü geliştirme, selenium, rspec, Linux, jira, redmine, spree, vim gibi teknik konuların yanında özgür yazılım, motosiklet, futbol, basketbol, snooker, satranç gibi çeşitli konularda da saatlerce konuşabilme yetisine sahiptir.
Merve Sarpkaya
Kod Gemisi’nde Proje Yöneticisi olarak çalışan Merve, İngilizce-Fransızca Mütercim Tercümanlik lisansı ile pedagojik formasyona sahiptir. Hem sosyal bilimlere hem de IT sektörüne meraklıdır; topluluk yönetiminden geliştirici ilişkilerine, editörlükten öğretmenliğe geniş bir kariyer yelpazesine sahiptir. Sosyal ve evrimsel psikoloji hakkındaki araştırmaları yakından takip eden, hayali atmosferin dışına çıkmak olan ve ayrıntılara düşkünlüğüyle bilinen Merve’nin diğer adı 'domestik'tir.
Özge Dirim
Kod Gemisi'nde Atlassian Expert olarak çalışan Özge, Yaşar Üniversitesi mezunudur. Kendini geliştirmek için araştırmalar yapar, öğrenmeye açıktır. Kod Gemisi'nde java ile web uygulamaları geliştirmeye çalışır. Aynı zamanda Atlassian ürünleri konusunda danışmanlık vermektedir. Belgesel izlemekten keyif alan Özge aynı zamanda yeni yerler keşfetmeye bayılır. Vakit buldukça film izler.
Utku Kamacı
Kod Gemisi'nde Konfigürasyon Yöneticisi olarak çalışan Utku, Atlassian ürünlerinin danışmanlık hizmetini vermektedir. Aynı zamanda Linux sistem yönetimi, siber güvenlik saldırı-analiz gibi IT başlıklarıyla ilgilenmekte ve kendini geliştirmektedir. Küçüklüğünden bu yana Japon kültürlerine karşı ilgisi bulunan Utku, Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū'nun sayılı öğrencilerinden biridir. Fırsat buldukça konsol oyunlarıyla vakit geçirmekten keyif alır.
Gülçin Nacak
Gülçin, Kod Gemisi'nde Atlassian Danışmanı olarak çalışmaktadır. 2014 yılında YTÜ Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Karacakılavuzlu, Oğlak Burcu, Fenerbahçeli, seyahat etmeyi çok seven, tiyatroya gitmeyi, kulağına hoş gelen her türlü müziği dinlemeyi seven, uçak bileti kampanyalarını takip etmekten büyük keyif alan, arkadaşlarına sürekli farklı etkinlikler geziler için planlar sunan Gülçin, Atlassian ürünlerinin büyük bir fanıdır.
Metin Yavuz
Kod Gemisi'nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışan Metin, yirmi yıldır profesyonel olarak uygulama gelistirmektedir. Pek çok farklı dille çalışma şansına sahip olmustur. Çalışma hayatı boyunca e-ticaret, telekomunikasyon, otomasyon gibi farklı alanlarda yazılım geliştirmiştir. Özellikle çok kullanıcılı ve yoğun yük ile çalışan uygulamalar yazmaktan zevk alır. Güncel yazılım trendlerini yakından takip eder ve sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışır. Boş vakitlerinde oğluyla vakit geçirmeyi sever.
Mustafa Ergin
Kod Gemisi’nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışan Mustafa, eğitim, sigortacılık, telekomünikasyon ve turizm sektörüne yönelik yazılım projelerinde en alt seviyeden başlayarak proje yöneticisi de dahil olmak üzere bir çok pozisyonda görev almıştır. Ömür dediğimiz bu deneyime anlam kazandıracak değerli insanlarla birlikte olmak, birlikte çalışmak, gerçek bir ekip ruhuyla başarmak ve paylaşmak istemektedir. Bu amaçla sürekli olarak kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Bunun dışında özel hayatında, ailesine, dostlarına, girişimciliğe, yazılıma, teknolojiye ve bir kaç japon mangasına vakit ayırmaktadır.
Kamer Elciyar
Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olan Kamer, Kod Gemisi'nde yazılım stajyeri olarak çalışıyor. Blog yazmayı, bilimsel makaleler okumayı ve yeni teknolojiler üzerine araştırma yapmayı sever.
Esra Karakaş
Esra, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunudur. Boş zamanlarını genellikle kedisi Karamel'e vakit ayırarak ya da arka arkaya 3 sezon dizi izleyerek geçirir. Fırsat buldukça konser, tiyatro gibi etkinliklere katılmaya çalışır.
Serap İleri
Kod Gemisi'nde Atlassian Expert olarak çalışan Serap, 2018 yılında YTÜ-İstatistik bölümünden mezun oldu. Psikoloji ve nörobilim alanında araştırmalar yapmaktan keyif alan Serap, bu alanda yapılan istatistiki çalışmaları yakından takip eder. Ayrıca eğitim hayatında bu konular üzerinde pazar araştırma çalışmalarında bulunmuştur. Vakit buldukça deneme yazar, anime izler.
Kemal Yeniay
Kod Gemisi'nde Devops Engineer olarak çalışan Kemal, Atlassian uygulamaları, konfigürasyon yönetimi, Linux ve Windows sistemlerinde tecrübe sahibidir. Problem tespiti ve troubleshooting den hoşlanır. 2011 yılında Kocaeli Üniversitesinden mezun olmuştur. Yeni şeyler araştırmaya ve öğrenmeye her zaman açıktır. Boş zamanlarını online oyun oynayarak ve anime izleyerek geçirir.
Zelal Yenigün
Zelal, Dokuz Eylül Üniversitesinde İşletme okurken rotasını pazarlamaya çevirdi. Hayattaki mottosunun sürekli hayatı ve kendini aşma tutkusundan geldiğini söyler. Birçok alanda kendini geliştirmeye olan tutkusu ile yeni beceriler kazanmak için asla yorulmaz. Sinemaya olan ilgisi sayesinde belki de her zaman Londra’da yaşamak gibi bir amacı olacak. Sinema ve kahve gurmeliği asla vazgeçemeyeceği zevkleri arasındadır.
Didem Seda Taş
Seda, Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. Küçük yaşta oyun oynayarak tanıştığı bilgisayarla uğraşmaktan büyük keyif alır. Boş zamanlarında arka arkaya dizi izler. Sinema, tiyatro ve konser gibi etkinlikleri kaçırmaz.
Hasan Zeybek
Kod Gemisinde System - DevOps Engineer olarak çalışan Hasan, Ankara Üniversitesinin şehre en uzak kampüsündeki Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Spor sever, sanat sever, hayvan sever, kısaca sever.
Esra Güney
Kod Gemisi'nde İdari İşler ve İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalışmaya başlayan Esra, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü mezunudur. İzmirli’dir. İnsanlarla iletişimi kuvvetli olduğu için aktif bir sosyal hayatı vardır. Her konuda planlı ve organize bir şekilde ilerlemeye çalışır. Fırsat buldukça; sinemaya, konsere veya tiyatroya gider. Seyahat etmeyi çok sever, hiç üşenmez. Yeme-içmeyi hem sever hem de farklı tatlara açıktır. 'Her gün bir bardak türk kahvesi mutlaka içerim.' kulübü üyelerindendir.