Tayfa

Kod Gemisi'nin tayfası.

tayfa/destan-sarpkaya.jpg
Destan Sarpkaya
Hayatın her alanında verimliliğin esas olması gerektiğine inanan Destan, yeni teknolojileri takip edip sürekli en verimli olanı seçip uygulamaya çalışır. Boş zamanlarında hobi olarak kod yazar ancak bu durumu “iş” olarak algılayan çevresinden “sürekli çalışıyorsun” diye eleştiri alır. Eskimiş teknolojileri kimse sevmez ama Destan daha bi’ sevmez.
tayfa/zafer-cakmak.jpg
Zafer Cakmak
Kod Gemisi’nde sistem yönetimi işlerinin yanında PHP ve Ruby on Rails ile web geliştirme işleri yapan Zafer sürüm yönetimi, yazılım yaşam süreçleri, test güdümlü geliştirme, selenium, rspec, Linux, jira, redmine, spree, vim gibi teknik konuların yanında özgür yazılım, motosiklet, futbol, basketbol, snooker, satranç gibi çeşitli konularda da saatlerce konuşabilme yetisine sahiptir.
tayfa/elifcan-cakmak.jpg
Elifcan Çakmak
Kod Gemisi'nde konfigürasyon yöneticisi olarak çalışan Elifcan, proje yönetimi, test, analiz gibi alanlarda deneyimli olmakla birlikte kendini geliştirmek için sürekli alanıyla ilgili online kurslar almakta, kitaplar okumakta ve bunu severek yapmaktadır. En büyük hobisi konsol veya bilgisayar oyunları oynamak olan Elifcan'ın boş zaman aktiviteleri arasında farklı yemek tarifleri denemek, motosikletle dolaşmak ve yeni müzikler keşfetmek de bulunur.
tayfa/merve.jpg
Merve Sarpkaya
Kod Gemisi’nde Proje Yöneticisi olarak çalışan Merve, İngilizce-Fransızca Mütercim Tercümanlik lisansı ile pedagojik formasyona sahiptir. Hem sosyal bilimlere hem de IT sektörüne meraklıdır; topluluk yönetiminden geliştirici ilişkilerine, editörlükten öğretmenliğe geniş bir kariyer yelpazesine sahiptir. Sosyal ve evrimsel psikoloji hakkındaki araştırmaları yakından takip eden, hayali atmosferin dışına çıkmak olan ve ayrıntılara düşkünlüğüyle bilinen Merve’nin diğer adı 'domestik'tir.
tayfa/ersan-ceylan.png
Ersan Ceylan
Kod Gemisi'nde web developer olarak çalışan Ersan Ruby on Rails ve Node.js konusunda deneyimlidir. Oyun programlama ile ilgilenmekle birlikte genel olarak yazılımla uğraşmayı çok sever. Grafik konusunu takip eder, müziği çok sever zaman zaman amatör olarak beste yapar ve kaydeder. Futbolla da ilgilenen Ersan özellikle ada futbolunu takip eder. Zıt fikrin hastasıdır.
tayfa/ozge-dirim.jpg
Özge Dirim
Kod Gemisi'nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışan Özge, Yaşar Üniversitesi mezunudur. Kendini geliştirmek için araştırmalar yapar, öğrenmeye açıktır. Kod Gemisi'nde java ile web uygulamaları geliştirmeye çalışır. Aynı zamanda Atlassian ürünleri konusunda danışmanlık vermektedir. Belgesel izlemekten keyif alan Özge aynı zamanda yeni yerler keşfetmeye bayılır. Vakit buldukça film izler.
tayfa/tansu-aksan.jpg
Tansu Aksan
Kod Gemisi'nde Java Developer olarak çalışan Tansu, 2016 Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Web uygulamaları geliştirmekten büyük keyif alır. Kendine birşeyler katmak için sürekli araştırma yapar. Yeni teknolojileri takip etmeye çalışır. Java dışında Python ile kod yazmayı çok sever. Natural Language Processing alanına da ilgisi vardır. Boş vakitlerinde film izlemekten hoşlanır.
tayfa/adilcan.png
Adilcan Eren
Kod Gemisi'nde Java Developer olarak çalışan Adilcan, Spring Framework'te uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Lisans eğitimine halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi MIS bölümünde devam eder. Boş zamanlarında Java'nın matematik ve makine öğrenimi kütüphanelerini kurcalar ve katkı sunar. Okumayı, bas gitar çalmayı sever.
tayfa/metin.jpg
Metin Kılıç
Kod Gemisi’nde DevOps engineer olarak çalışan Metin, Python teknolojieri başta olmak üzere, Java ve PHP teknolojilerinin de takipçisi. Programlama dillerinin yanında konuşma dillerini öğrenmede de hevesli. Boş zamanlarında kitaplarla, dergilerle veya arabasıyla yeni yerler ve şeyler keşfetmeyi tercih ediyor.
tayfa/gokhan.jpg
Gökhan Birinci
Gökhan Celal Bayar Üniversitesi 4. sınıf öğrencisidir.Kendisini Java ve Spring Framework üzerine geliştirmektedir. Boş zamanlarında basketbol oynamaktan ve dizi izlemekten keyif alır. Şu anda Kod Gemisi'nde Java yazılım geliştiricisi olarak çalışmaktadır.
tayfa/fatih.jpg
Fatih Erdem
Spring Framework üzerinde yazılım geliştiren Fatih, boş zamanlarında yazılım firmalarının bloglarını takip edip yeni programlama paradigmaları ve teknolojileri denemektedir. Hobi olarak kahve ve kahve demleme üzerine çalışmalar yapan Fatih'in et pişirme teknikleri üzerine de denemeleri vardır.
tayfa/burcu_gulhan.jpg
Burcu Gülhan
2012 senesinde üniversiteden mezun olan Burcu o zamandan beri Java dili ile çalışmakta ve sürekli kendini geliştirmektedir. Java ile birlikte Python gibi farklı diller de öğrenmeye çalışan Burcu'nun ahşap oymaktan ebru yapmaya kadar cok geniş bir hobi skalası vardır. Bir kedisi de olan Burcu, şu anda Kod Gemisi'nde Java yazılım geliştiricisi olarak çalışmaktadır.
tayfa/yagiz-gazibaba.jpg
Yağız Gazibaba
Yaşar Üniversitesinde 3. sınıfta okuyan Yağız, Java Spring framework'te geliştirme yapmaktadır. Yeni bir şeyler öğrenmeye ve kendini geliştirmeye çalışır. Bir yandan React Native, Python ile uğraşır. Bilimi çok sever. Bir şeyin arkasında yatanı, nedenini öğrenmeye çalışır. Boş zamanlarında güvenlik ile uğraşmayı sever. Basketbol oynar, Kick Box yapar.
tayfa/ozlem-cakmak.jpg
Özlem Çakmak
Ozlem, 2016 yılında Ege Felsefe'den mezun oldu. Polonya'da almış olduğu bir senelik eğitim sürecinde Kültürel Çalışmalar ve Psikoloji alanında çeşitli bireysel ve grup içi çalışmalarda bulundu. Bu konu ilgisini çektiği için İnsan Kaynakları alanında ilerlemeye başladı. Her gün yeni bir şeyler öğrenmekten keyif alan Özlem, sanat felsefesine ilgi duymakla birlikte müze gezmeyi sever. Fırsat buldukça seyahat etmeye çalışır ve farklı kültürlerden gelen insanlarla konuşmaktan keyif alır.
tayfa/utku-kamaci.jpg
Utku Kamacı
Kod Gemisi'nde Konfigürasyon Yöneticisi olarak çalışan Utku, Atlassian ürünlerinin danışmanlık hizmetini vermektedir. Aynı zamanda Linux sistem yönetimi, siber güvenlik saldırı-analiz gibi IT başlıklarıyla ilgilenmekte ve kendini geliştirmektedir. Küçüklüğünden bu yana Japon kültürlerine karşı ilgisi bulunan Utku, Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū'nun sayılı öğrencilerinden biridir. Fırsat buldukça konsol oyunlarıyla vakit geçirmekten keyif alır.
tayfa/serap-paltun.jpg
Serap Paltun
Serap; bilgisayar mühendisliği mezunu, bu alanda nesne tabanlı programlama, veritabanı ve web teknolojileri üzerine kendini geliştiren, hayatın her alanında saklı olan bilgileri öğrenmeyi seven biridir. Şu anda Kod Gemisi'nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışmaktadır.
tayfa/cem_ozdemir.jpg
Cem Özdemir
Kod Gemisi’nde Atlassian Configuration Manager olarak çalışan Cem, yazılım geliştirmenin yanında sistem ve network alanına da ilgi duymaktadır. IOT ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar yapar. Yeni şeyler öğrenmekten ve keşfetmekten büyük keyif alır. Basketbol ve müzik vazgeçilmezidir. Sıkı bir NBA takipçisidir. Motosiklet ise en büyük tutkusudur.
AtlassianSolutionPartner.png