Tayfa

Kod Gemisi'nin tayfası.

tayfa/destan-sarpkaya.jpg
Destan Sarpkaya
Hayatın her alanında verimliliğin esas olması gerektiğine inanan Destan, yeni teknolojileri takip edip sürekli en verimli olanı seçip uygulamaya çalışır. Boş zamanlarında hobi olarak kod yazar ancak bu durumu “iş” olarak algılayan çevresinden “sürekli çalışıyorsun” diye eleştiri alır. Eskimiş teknolojileri kimse sevmez ama Destan daha bi’ sevmez.
tayfa/zafer-cakmak.jpg
Zafer Cakmak
Kod Gemisi’nde sistem yönetimi işlerinin yanında PHP ve Ruby on Rails ile web geliştirme işleri yapan Zafer sürüm yönetimi, yazılım yaşam süreçleri, test güdümlü geliştirme, selenium, rspec, Linux, jira, redmine, spree, vim gibi teknik konuların yanında özgür yazılım, motosiklet, futbol, basketbol, snooker, satranç gibi çeşitli konularda da saatlerce konuşabilme yetisine sahiptir.
tayfa/elifcan-cakmak.jpg
Elifcan Çakmak
Kod Gemisi'nde konfigürasyon yöneticisi olarak çalışan Elifcan, proje yönetimi, test, analiz gibi alanlarda deneyimli olmakla birlikte kendini geliştirmek için sürekli alanıyla ilgili online kurslar almakta, kitaplar okumakta ve bunu severek yapmaktadır. En büyük hobisi konsol veya bilgisayar oyunları oynamak olan Elifcan'ın boş zaman aktiviteleri arasında farklı yemek tarifleri denemek, motosikletle dolaşmak ve yeni müzikler keşfetmek de bulunur.
tayfa/merve.jpg
Merve Sarpkaya
Kod Gemisi’nde Proje Yöneticisi olarak çalışan Merve, İngilizce-Fransızca Mütercim Tercümanlik lisansı ile pedagojik formasyona sahiptir. Hem sosyal bilimlere hem de IT sektörüne meraklıdır; topluluk yönetiminden geliştirici ilişkilerine, editörlükten öğretmenliğe geniş bir kariyer yelpazesine sahiptir. Sosyal ve evrimsel psikoloji hakkındaki araştırmaları yakından takip eden, hayali atmosferin dışına çıkmak olan ve ayrıntılara düşkünlüğüyle bilinen Merve’nin diğer adı 'domestik'tir.
tayfa/ersan-ceylan.png
Ersan Ceylan
Kod Gemisi'nde web developer olarak çalışan Ersan Ruby on Rails ve Node.js konusunda deneyimlidir. Oyun programlama ile ilgilenmekle birlikte genel olarak yazılımla uğraşmayı çok sever. Grafik konusunu takip eder, müziği çok sever zaman zaman amatör olarak beste yapar ve kaydeder. Futbolla da ilgilenen Ersan özellikle ada futbolunu takip eder. Zıt fikrin hastasıdır.
tayfa/ozge-dirim.jpg
Özge Dirim
Kod Gemisi'nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışan Özge, Yaşar Üniversitesi mezunudur. Kendini geliştirmek için araştırmalar yapar, öğrenmeye açıktır. Kod Gemisi'nde java ile web uygulamaları geliştirmeye çalışır. Aynı zamanda Atlassian ürünleri konusunda danışmanlık vermektedir. Belgesel izlemekten keyif alan Özge aynı zamanda yeni yerler keşfetmeye bayılır. Vakit buldukça film izler.
tayfa/tansu-aksan.jpg
Tansu Aksan
Kod Gemisi'nde Java Developer olarak çalışan Tansu, 2016 Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Web uygulamaları geliştirmekten büyük keyif alır. Kendine birşeyler katmak için sürekli araştırma yapar. Yeni teknolojileri takip etmeye çalışır. Java dışında Python ile kod yazmayı çok sever. Natural Language Processing alanına da ilgisi vardır. Boş vakitlerinde film izlemekten hoşlanır.
tayfa/metin.jpg
Metin Kılıç
Kod Gemisi’nde DevOps engineer olarak çalışan Metin, Python teknolojieri başta olmak üzere, Java ve PHP teknolojilerinin de takipçisi. Programlama dillerinin yanında konuşma dillerini öğrenmede de hevesli. Boş zamanlarında kitaplarla, dergilerle veya arabasıyla yeni yerler ve şeyler keşfetmeyi tercih ediyor.
tayfa/gokhan.jpg
Gökhan Birinci
Gökhan Celal Bayar Üniversitesi 4. sınıf öğrencisidir.Kendisini Java ve Spring Framework üzerine geliştirmektedir. Boş zamanlarında basketbol oynamaktan ve dizi izlemekten keyif alır. Şu anda Kod Gemisi'nde Java yazılım geliştiricisi olarak çalışmaktadır.
tayfa/burcu_gulhan.jpg
Burcu Gülhan
2012 senesinde üniversiteden mezun olan Burcu o zamandan beri Java dili ile çalışmakta ve sürekli kendini geliştirmektedir. Java ile birlikte Python gibi farklı diller de öğrenmeye çalışan Burcu'nun ahşap oymaktan ebru yapmaya kadar cok geniş bir hobi skalası vardır. Bir kedisi de olan Burcu, şu anda Kod Gemisi'nde Java yazılım geliştiricisi olarak çalışmaktadır.
tayfa/yagiz-gazibaba.jpg
Yağız Gazibaba
Yaşar Üniversitesinde 3. sınıfta okuyan Yağız, Java Spring framework'te geliştirme yapmaktadır. Yeni bir şeyler öğrenmeye ve kendini geliştirmeye çalışır. Bir yandan React Native, Python ile uğraşır. Bilimi çok sever. Bir şeyin arkasında yatanı, nedenini öğrenmeye çalışır. Boş zamanlarında güvenlik ile uğraşmayı sever. Basketbol oynar, Kick Box yapar.
tayfa/ozlem-cakmak.jpg
Özlem Çakmak
Ozlem, 2016 yılında Ege Felsefe'den mezun oldu. Polonya'da almış olduğu bir senelik eğitim sürecinde Kültürel Çalışmalar ve Psikoloji alanında çeşitli bireysel ve grup içi çalışmalarda bulundu. Bu konu ilgisini çektiği için İnsan Kaynakları alanında ilerlemeye başladı. Her gün yeni bir şeyler öğrenmekten keyif alan Özlem, sanat felsefesine ilgi duymakla birlikte müze gezmeyi sever. Fırsat buldukça seyahat etmeye çalışır ve farklı kültürlerden gelen insanlarla konuşmaktan keyif alır.
tayfa/utku-kamaci.jpg
Utku Kamacı
Kod Gemisi'nde Konfigürasyon Yöneticisi olarak çalışan Utku, Atlassian ürünlerinin danışmanlık hizmetini vermektedir. Aynı zamanda Linux sistem yönetimi, siber güvenlik saldırı-analiz gibi IT başlıklarıyla ilgilenmekte ve kendini geliştirmektedir. Küçüklüğünden bu yana Japon kültürlerine karşı ilgisi bulunan Utku, Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū'nun sayılı öğrencilerinden biridir. Fırsat buldukça konsol oyunlarıyla vakit geçirmekten keyif alır.
tayfa/serap-paltun.jpg
Serap Paltun
Serap; bilgisayar mühendisliği mezunu, bu alanda nesne tabanlı programlama, veritabanı ve web teknolojileri üzerine kendini geliştiren, hayatın her alanında saklı olan bilgileri öğrenmeyi seven biridir. Şu anda Kod Gemisi'nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışmaktadır.
tayfa/cem_ozdemir.jpg
Cem Özdemir
Kod Gemisi’nde Atlassian Configuration Manager olarak çalışan Cem, yazılım geliştirmenin yanında sistem ve network alanına da ilgi duymaktadır. IOT ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar yapar. Yeni şeyler öğrenmekten ve keşfetmekten büyük keyif alır. Basketbol ve müzik vazgeçilmezidir. Sıkı bir NBA takipçisidir. Motosiklet ise en büyük tutkusudur.
tayfa/oguz-ozkaraca.jpg
Oğuz Özkaraca
Kod Gemisi'nde yazılım geliştici olarak çalışan Oğuz, Java teknolojilerinde kendini yetiştirmeye çalışıyor. Konferanslara, etkinliklere ve kamplara büyük önem veren birisidir. Sürekli öğrenmeyi hayat felsefesi haline getiren Oğuz paylaşmayı da bir o kadar sever, yeri gelir blog yazar yeri gelir video çeker. Kitap okumak ve bilgi paylaşmak en büyük tutkularındandır.
tayfa/gulcin_nacak.jpg
Gülçin Nacak
Gülçin, Kod Gemisi'nde Atlassian Danışmanı olarak çalışmaktadır. 2014 yılında YTÜ Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Karacakılavuzlu, Oğlak Burcu, Fenerbahçeli, seyahat etmeyi çok seven, tiyatroya gitmeyi, kulağına hoş gelen her türlü müziği dinlemeyi seven, uçak bileti kampanyalarını takip etmekten büyük keyif alan, arkadaşlarına sürekli farklı etkinlikler geziler için planlar sunan Gülçin, Atlassian ürünlerinin büyük bir fanıdır.
tayfa/mertcan-gurcan.jpg
Mertcan Gürcan
Kod Gemisi'nde part time Devops Engineer olarak çalışan Mertcan Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisi olup; Linux Sistem yönetimi, Pyhton teknolojileri ve yazılım süreçleri geliştirmek üzerine kafa yorar. Machine learning alanına da ilgisi vardır. Boş vakitlerinde bilgisayar oyunları oynamaktan ve dizi izlemekten keyif alır. Piyanolara karşı zaafı vardır.
tayfa/kerem-yaldiz.jpg
Kerem Yaldız
Kod Gemisi'nde DevOps Engineer olarak çalışan Kerem bilgisayar mühendisliği 4. sınıf öğrencisidir. Özgür yazılımı benimsemekte ve elinden geldiğince özgür yazılımları kullanmaktadır. Sistem yönetimiyle uğraşmakta olup, bu alanda kendisini geliştirmeye çalışmaktadır. Bir süredir de LKD organizasyonlarında gönüllü olarak görev almaktadır.
tayfa/suleyman_can.jpg
Süleyman Can
Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü'nde okuyan Süleyman, Kod Gemisi'nde yazılım stajyeri olarak çalışmaktadır. Java web teknolojileri alanında öğrenme çalışmaları yapan Süleyman, öğrenme çalışmalarını bloğu ve github hesabında paylaşmaktadır. Temel java, ingilizce ve yazılım mühendisliği müfredatındaki bilgilerini sağlamlaştırmaya çalışır. Yazılım ve kişisel gelişim alanında elinden geldiğince okur, izler, dinler, geliştiricileri ve etkinlikleri takip eder. Ek olarak Gaziantepspor'un düzelmesi için kafa yorar.
tayfa/ozge_onac.jpg
Özge Onaç
Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Özge, Kod Gemisi’nde yazılım stajı yapmaktadır. İlgi duyduğu ağ ve sistem güvenliği alanında çalışmalar yapmaktadır. Boş zamanlarında bilişim sektöründeki güncel gelişmeleri okuyup, takip eder. Aynı zamanda fırsat bulursa squash oynar. Muay Thai’ye ilgisi vardır.
AtlassianSolutionPartner.png