Tayfa

Kod Gemisi'nin tayfası.

tayfa/destan-sarpkaya.jpg
Destan Sarpkaya
Hayatın her alanında verimliliğin esas olması gerektiğine inanan Destan, yeni teknolojileri takip edip sürekli en verimli olanı seçip uygulamaya çalışır. Boş zamanlarında hobi olarak kod yazar ancak bu durumu “iş” olarak algılayan çevresinden “sürekli çalışıyorsun” diye eleştiri alır. Eskimiş teknolojileri kimse sevmez ama Destan daha bi’ sevmez.
tayfa/zafer-cakmak.jpg
Zafer Çakmak
Kod Gemisi’nde sistem yönetimi işlerinin yanında PHP ve Ruby on Rails ile web geliştirme işleri yapan Zafer sürüm yönetimi, yazılım yaşam süreçleri, test güdümlü geliştirme, selenium, rspec, Linux, jira, redmine, spree, vim gibi teknik konuların yanında özgür yazılım, motosiklet, futbol, basketbol, snooker, satranç gibi çeşitli konularda da saatlerce konuşabilme yetisine sahiptir.
tayfa/elifcan_cakmak.jpg
Elifcan Çakmak
Kod Gemisi'nde DevOps engineer olarak çalışan Elifcan; Atlassian ürünleri, Linux sistem yönetimi, Docker, Groovy, Python gibi konularda deneyimli olmakla birlikte kendini geliştirmek için sürekli alanıyla ilgili online kurslar almakta, kitaplar okumakta ve bunu severek yapmaktadır. En büyük hobisi konsol veya bilgisayar oyunları oynamak olan Elifcan'ın boş zaman aktiviteleri arasında farklı yemek tarifleri denemek, motosikletle dolaşmak ve yeni müzikler keşfetmek de bulunur.
tayfa/merve.jpg
Merve Sarpkaya
Kod Gemisi’nde Proje Yöneticisi olarak çalışan Merve, İngilizce-Fransızca Mütercim Tercümanlik lisansı ile pedagojik formasyona sahiptir. Hem sosyal bilimlere hem de IT sektörüne meraklıdır; topluluk yönetiminden geliştirici ilişkilerine, editörlükten öğretmenliğe geniş bir kariyer yelpazesine sahiptir. Sosyal ve evrimsel psikoloji hakkındaki araştırmaları yakından takip eden, hayali atmosferin dışına çıkmak olan ve ayrıntılara düşkünlüğüyle bilinen Merve’nin diğer adı 'domestik'tir.
tayfa/ersan-ceylan.png
Ersan Ceylan
Kod Gemisi'nde web developer olarak çalışan Ersan Ruby on Rails ve Node.js konusunda deneyimlidir. Oyun programlama ile ilgilenmekle birlikte genel olarak yazılımla uğraşmayı çok sever. Grafik konusunu takip eder, müziği çok sever zaman zaman amatör olarak beste yapar ve kaydeder. Futbolla da ilgilenen Ersan özellikle ada futbolunu takip eder. Zıt fikrin hastasıdır.
tayfa/ozge-dirim.jpg
Özge Dirim
Kod Gemisi'nde Atlassian Expert olarak çalışan Özge, Yaşar Üniversitesi mezunudur. Kendini geliştirmek için araştırmalar yapar, öğrenmeye açıktır. Kod Gemisi'nde java ile web uygulamaları geliştirmeye çalışır. Aynı zamanda Atlassian ürünleri konusunda danışmanlık vermektedir. Belgesel izlemekten keyif alan Özge aynı zamanda yeni yerler keşfetmeye bayılır. Vakit buldukça film izler.
tayfa/burcu_gulhan.jpg
Burcu Gülhan
2012 senesinde üniversiteden mezun olan Burcu o zamandan beri Java dili ile çalışmakta ve sürekli kendini geliştirmektedir. Java ile birlikte Python gibi farklı diller de öğrenmeye çalışan Burcu'nun ahşap oymaktan ebru yapmaya kadar cok geniş bir hobi skalası vardır. Bir kedisi de olan Burcu, şu anda Kod Gemisi'nde Java yazılım geliştiricisi olarak çalışmaktadır.
tayfa/ozlem-cakmak.jpg
Özlem Çakmak
Ozlem, 2016 yılında Ege Felsefe'den mezun oldu. Polonya'da almış olduğu bir senelik eğitim sürecinde Kültürel Çalışmalar ve Psikoloji alanında çeşitli bireysel ve grup içi çalışmalarda bulundu. Bu konu ilgisini çektiği için İnsan Kaynakları alanında ilerlemeye başladı. Her gün yeni bir şeyler öğrenmekten keyif alan Özlem, sanat felsefesine ilgi duymakla birlikte müze gezmeyi sever. Fırsat buldukça seyahat etmeye çalışır ve farklı kültürlerden gelen insanlarla konuşmaktan keyif alır.
tayfa/utku-kamaci.jpg
Utku Kamacı
Kod Gemisi'nde Konfigürasyon Yöneticisi olarak çalışan Utku, Atlassian ürünlerinin danışmanlık hizmetini vermektedir. Aynı zamanda Linux sistem yönetimi, siber güvenlik saldırı-analiz gibi IT başlıklarıyla ilgilenmekte ve kendini geliştirmektedir. Küçüklüğünden bu yana Japon kültürlerine karşı ilgisi bulunan Utku, Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū'nun sayılı öğrencilerinden biridir. Fırsat buldukça konsol oyunlarıyla vakit geçirmekten keyif alır.
tayfa/gulcin_nacak.jpg
Gülçin Nacak
Gülçin, Kod Gemisi'nde Atlassian Danışmanı olarak çalışmaktadır. 2014 yılında YTÜ Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Karacakılavuzlu, Oğlak Burcu, Fenerbahçeli, seyahat etmeyi çok seven, tiyatroya gitmeyi, kulağına hoş gelen her türlü müziği dinlemeyi seven, uçak bileti kampanyalarını takip etmekten büyük keyif alan, arkadaşlarına sürekli farklı etkinlikler geziler için planlar sunan Gülçin, Atlassian ürünlerinin büyük bir fanıdır.
tayfa/kerem-yaldiz.jpg
Kerem Yaldız
Kod Gemisi'nde DevOps Engineer olarak çalışan Kerem bilgisayar mühendisliği mezunudur. Özgür yazılımı benimsemekte ve elinden geldiğince özgür yazılımları kullanmaktadır. Sistem yönetimiyle uğraşmakta olup, bu alanda kendisini geliştirmeye çalışmaktadır. Bir süredir de LKD organizasyonlarında gönüllü olarak görev almaktadır.
tayfa/metin_yavuz.jpg
Metin Yavuz
Kod Gemisi'nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışan Metin, yirmi yıldır profesyonel olarak uygulama gelistirmektedir. Pek çok farklı dille çalışma şansına sahip olmustur. Çalışma hayatı boyunca e-ticaret, telekomunikasyon, otomasyon gibi farklı alanlarda yazılım geliştirmiştir. Özellikle çok kullanıcılı ve yoğun yük ile çalışan uygulamalar yazmaktan zevk alır. Güncel yazılım trendlerini yakından takip eder ve sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışır. Boş vakitlerinde oğluyla vakit geçirmeyi sever.
tayfa/mustafa_ergin.jpg
Mustafa Ergin
Kod Gemisi’nde Java Yazılım Geliştirici olarak çalışan Mustafa, eğitim, sigortacılık, telekomünikasyon ve turizm sektörüne yönelik yazılım projelerinde en alt seviyeden başlayarak proje yöneticisi de dahil olmak üzere bir çok pozisyonda görev almıştır. Ömür dediğimiz bu deneyime anlam kazandıracak değerli insanlarla birlikte olmak, birlikte çalışmak, gerçek bir ekip ruhuyla başarmak ve paylaşmak istemektedir. Bu amaçla sürekli olarak kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Bunun dışında özel hayatında, ailesine, dostlarına, girişimciliğe, yazılıma, teknolojiye ve bir kaç japon mangasına vakit ayırmaktadır.
tayfa/hasancan_kiraylar.jpg
Hasan Can Kıraylar
Kod Gemisi'nde Atlassian Danışmanı olarak çalışan Hasan, YTU Matematik Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Edirneli ve Galatasaraylıdır. Dünya futbolu ve diğer sporlar konusunda oldukça tutkuludur. Yurtiçi ve yurtdışında gezmeyi, müzik dinlemeyi çok sever. Yeni yerler keşfetmek ve yeni deneyimler edinmek vazgeçilmezidir.
tayfa/beyza_ceylan.jpg
Beyza Ceylan
Mimar Sinan güzel sanatlar üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde okuyan Beyza, bilgisayar programlarıyla tasarım yapmak kadar kağıt üzerinde de illüstrasyonlar yapmayı, özgün fikirler ortaya çıkarmayı sever. Günün yarısını pinterest, behance gibi sitelerde güncel tasarım incelemekle, gözünü doğru tasarımlarla eğitmekle geçirir. Vintage ve yeni satın aldığı giysilere yeni görünümler ekler, onları kendi tarzında kullanmayı çok sever. Okul projeleri ve işinden arta kalan vakitlerde zihnini sitcom dizileriyle rahatlatmaya çalışır.
tayfa/kamer_elciyar.jpg
Kamer Elciyar
Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olan Kamer, Kod Gemisi'nde yazılım stajyeri olarak çalışıyor. Blog yazmayı, bilimsel makaleler okumayı ve yeni teknolojiler üzerine araştırma yapmayı sever.
tayfa/emsal_cengiz.jpg
Emsal Cengiz
Emsal, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Yazılım mühendisliği 4. sınıf öğrencisidir. Kod Gemisi'nde DevOps stajını yapmaktadır. Günün büyük bir çoğunluğunu çok severek yaptığı yazılım ve ürün geliştirmeye ayıran Emsal geri kalan vakitlerinde çeşitli video editleri yapmaktadır. Bilginin güç olduğuna inanmaktadır. Vazgeçilmezleri arasında sınırsız kahve ve köpekler vardır.
tayfa/serdar_koktas.jpg
Serdar Köktaş
Serdar, Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4.sınıf öğrencisidir. Kod gemisinde DevOps stajını yapmaktadır. Linux Sistem Yönetimi ve Web Geliştirme konularıyla ilgilenen Serdar bu alanlarda da kendini geliştirmeye çalışmaktadır. Boş vakitlerinde genelde arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanır.
AtlassianSolutionPartner.png